Szanowni Państwo,

Chciałbym poinformować, że VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Krystiana Tkaczewskiego, który miał się odbyć tego lipca w Busku-Zdroju, zmienił swój format na online.

W związku ze światową pandemią mierzymy się z niepewnością dotyczącą wielu aspektów. Nie wyobrażam sobie organizacji konkursu z mocno ograniczoną publicznością, jak również z symbolicznym udziałem pianistów zagranicznych.

Jako pianista wiem jak dużą rolę odgrywa uczestnictwo w konkursach pianistycznych dla młodych adeptów sztuki pianistycznej. W sytuacji gdy nie mogą oni uczestniczyć w imprezach muzycznych  w świecie rzeczywistym, postanowiliśmy stworzyć im taką okazję w świecie wirtualnym.


W tym miejscu, chciałbym wyrazić ogromne podziękowanie naszemu mecenasowi- firmie RTV Euro AGD za wspieranie nas w tak trudnych czasach. Dziękuje rówineż Connecticut Chopin Foundation za współorganizację oraz wsparcie.

VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Krystiana Tkaczewskiego odbędzie się na podstawie oceny nadesłanych nagrań w pięciu kategoriach wiekowych: do ukończenia 11 roku życia, do ukończenia 14 roku życia, do ukończenia 17 roku życia, do ukończenia 20 roku życia oraz kategorii bez limitu wieku. Repertuar jest dowolny.

Jury będzie składać się z wybitnych pianistów i profesorów: Krystian Tkaczewski, Polska-Przewodniczący, Vovka Ashkenazy (Islandia), Michael Berkovsky (Kanada), Rizzo Chung (Hong Kong),  Ben Schoeman (RPA),  Esther Park (USA), Kimberly Chen Afanasova (Tajwan), Kanji Kozuta (Japonia), Armen Babakhanian (Armenia).

Pula nagród wynosi około 12000 USD (około 5000 USD w nagrodach pieniężnych oraz 7000 USD w koncertach, festiwalach i kursach mistrzowskich). 
Koncerty laureatów odbędą się w Sanatorium Marconi w Busku Zdroju oraz Sali Koncertowej ZSM w Tarnowie.
Wybrani laureaci zostanę zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal „Lato z Chopinem” im. Barbara Hesse-Bukowskiej w Busku-Zdroju, Międzynarodowy Festiwal Ambasador Tarnów Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście oraz Connecticut Chopin Academy w New Britain w 2022 roku, jak również wystąpią w koncercie laureatów Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Hartford, CT w marcu 2022.


VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Krystiana Tkaczewskiego w Busku-Zdroju powróci do Buska-Zdroju i odbędzie się w dniach 26-29 lipca 2022.

Z poważaniem, 

dr Krystian Tkaczewski

Dyrektor Artystyczny