top of page

Szanowni Państwo,

Chciałbym poinformować, że VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Krystiana Tkaczewskiego odbedzie sie w Sanatorium Marconi,  Busko-Zdroj.

Jako pianista wiem jak dużą rolę odgrywa uczestnictwo w konkursach pianistycznych dla młodych adeptów sztuki pianistycznej. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że po dwóch latach organizacji konkursów online, możemy zorganizować naszą imprezę w świecie rzeczywistym. 


W tym miejscu, chciałbym wyrazić ogromne podziękowanie naszemu mecenasowi- firmie RTV Euro AGD za wspieranie nas w tak trudnych czasach. Dziękuje również Connecticut Chopin Foundation  oraz Uzrowisku Busko-Zdrój za współorganizację oraz wsparcie.

VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Krystiana Tkaczewskiego odbędzie się  w czterech kategoriach wiekowych: do ukończenia 13 roku życia, do ukończenia 16 roku życia, do ukończenia 19 roku życia oraz kategorii bez limitu wieku. 

Jury będzie składać się z wybitnych pianistów i profesorów: Krystian Tkaczewski, Polska/USA-Przewodniczący, Vovka Ashkenazy (Islandia), Jan Popis (Polska),  Gajusz Kęska (Polska), Jia Shi (Chiny/USA), Eugene Choi (Korea).

Pula nagród wynosi około 10000 USD (około 4000 USD w nagrodach pieniężnych oraz 6000 USD w koncertach, festiwalach i kursach mistrzowskich). 
Koncert laureatów odbędzie się w Sanatorium Marconi w Busku Zdroju
Wybrani laureaci zostaną zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal „Lato z Chopinem” im. Barbara Hesse-Bukowskiej w Busku-Zdroju oraz Międzynarodowy Festiwal Ambasador Tarnów Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście. 


VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Krystiana Tkaczewskiego w Busku-Zdroju powróci do Buska-Zdroju i odbędzie się w dniach 26-29 lipca 2022.

Z poważaniem, 

dr Krystian Tkaczewski

Dyrektor Artystyczny

bottom of page