top of page
275832861_5780236805336682_4879438528152401031_n (1).jpg
Jia Shi, Chiny/USA

Jia Shi jest znana z jej entuzjastycznych i dynamicznych występów.

 

Oddaje się karierze pedagogicznej w Bostonie. Urodziła się w rodzinie muzycznej w Guangzhou. Pozostawała pod wpływem jej dziadka Mingxin Shi, znanego dyrygenta w Chinach. Jia Shi otrzymała wiele nagród w konkursach chińskich jak: Kaiserburg Competition. Otrzymała również nagrody w takich konkursach jak: Sendai Piano Competition w Japonii, the Horowitz Piano competition w Kijowie, Ukraina.

Otrzymała wiele pełnych stypendiów na studia: u Alexander Korsantia w New England Conservatory, oraz w Central Conservatory of Music w Pekinie pod kierunkiem professor Zhihong Guo.

 

Jia Shi jest założycielem New England Piano Cultural Exchange. W 2017 roku zoorganizowała program pianistyczny w Tanglewood. Nawiązała długotrwałe z kilkoma prestiżowymi szkołami w USA w tym

 Juilliard School of Music,  Manhattan Music, Longy School of Music, Boston Conservatory of Music, Boston University. Od wielu lat jej studenci byli zapraszani do występów w takich salach jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Mozart University w Austrii i  National Concert Hall w Paryżu.

 

 

Jia Shi pełni wiele zaszczytnych funkcji jak:  honorowy nauczyciel   Steinway & Sons,  dyrektor  Hamlet Davidson Piano Competition; członek zarządu New England Piano Teachers’ Association; Dyrektor Global Outstanding Chinese Artist Association; członek zarządu Massachusetts Music Teacher Association.

Jia  Shi jest również wykładowcą  W San Francisco Conservatory Music festival, Dana Hall School of Music i Concord Conservatory.

 

Do jej najważniejszych projektów w latach 2019-2021 należały koncerty w Bostonie w 250 rocznicę urodzin Beethovena. W czasie pandemii, przy wsparciu Steinway & Sons zorganizowała koncert charytatywny dla osób doświadczonych przez koronawirusa.

bottom of page